O kreslení

Lidé se často domnívají, že krásně kreslit mohou jen ti, kteří pro to mají vrozené nadání. Není to pravda! Přijďte se přesvědčit na Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou. Kurz je volně inspirovaný metodou kreslení, kterou vymyslela Betty Edwardsová - profesorka na katedře umění Kalifornské státní univerzity. 

Naše společnost je ve své každodenní činnosti nucena využívat spíše levou polovinu mozku. Ta má na starosti logické, racionální, lineární a verbálně orientované usuzování. Pravá hemisféra je naproti tomu zaměřená na iracionálno. Je intuitivní, pocitová a kreativní. Nevyjadřuje se jazykem ale tvůrčími metodami - hudbou, symboly, barvami… Ty nejlepší, nejoriginálnější a nejbláznivější nápady se rodí právě v pravé hemisféře. Pravou hemisférou jsou nejvíce ovlivněny děti. Jsou neuvěřitelně tvořivé, nejsou limitovány časem ani prostorem. Všimli jste si někdy, jak děti kreslí? Kreslí s přesvědčením, že jejich obrázek je povedený a jedinečný. S věkem ale přibývají pochybnosti. Působením výchovy se myšlení většiny nás orientuje spíše na levou hemisféru. Tento kurz pro Vás může být velmi přínosný. Procvičíte si díky němu rovnovážné používání obou mozkových hemisfér. To má příznivý vliv na vše co člověk dělá - na soustředění, koordinaci, duševní pohodu, sebedůvěru…
Pravou-tvořivou hemisféru probudíme pomocí jednoduchých- většinou nelogických cvičení. Každý dostane dostatečné množství informací a času aby si mohl vyzkoušet všechny postupy. Výsledkem toho bude, že dokážete nakreslit portrét zcela odpovídající předloze. Schopnost kreslit není otázkou talentu ale množství správně podaných informací.

 

Pro koho jsou kurzy určeny?

 

Kurzy jsou vhodné pro všechny, kteří:

- se chtějí naučit něčemu novému

- hledají nový způsob relaxace a aktivního trávení volného času

- přemýšlí jak získat ztracenou sebedůvěru

- na sobě chtějí pracovat

- věří, že pokud člověk chce jde vše a každý má skryté možnosti

- chtějí vidět svět takový jaký je a jak ho dokázat zobrazit na papír

- se zajímají o to, jak se oprostit od logiky a začít používat pravou hemisféru

- výborné i pro dyslektiky a dysgrafiky

- kurz je vhodný i jako příprava na umělecké školy