Časté dotazy

Co musím umět, abych se mohl přihlásit na kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou?

Nemusíte mít žádnou speciální průpravu. Většina účastníků naposledy kreslila na základní škole a od té doby uplynula spousta času. Nemusíte se tedy obávat přijít. Na kurzu budeme pokračovat krok za krokem od nejjednodužších cvičení až po samotnou kresbu portrétu. Na začátku Vám tedy postačí udržet tužku v roce... :)

 

Může se stát, že kresbu nezvládnu?

Kreslení by mělo být především příjemnou relaxací. Může se samozřejmě stát, že v daný víkend nebudete naladěni právě na tvořivou vlnu. Nicméně snažím se o to, aby tomu tak nebylo. Pracujeme v malých skupinkách. Při kreslení hraje příjemná hudba, máte možnost uvařit si šálek čaje či kávy... Samorejmostí je ohled na individuální potřeby všech účastníků. Nemusíte se bát, že by nebyl brán ohled na Vaše tempo práce. Důležité je také opravdu chtít. Neslibuji, že z Vás za dva dny udělám profesionálního malíře, ale mohu Vám slíbit, že to co zvládli nakreslit ostatní, zvládnete také.

 

Mám si přinést vlastní tužky a papíry?

Vše potřebné dostanete na místě, není tedy nutné balit si s sebou něco speciálního. Každý účastník obdrží balíček, který obsahuje tužky B,4B,8B. Dále pak gumu, ořezávátko, vatové tyčinky a složku na uložení obrázků. Veškeré bližší informace obdržíte při přihlašování - na kurz tužka si můžete vzít fotografie svých příbuzných jako předlohu a přezůvky, které budeme také kreslit. Pak už stačí jen přibalit svačinku a dobrou náladu:)

 

Kde se kreslí?

Místa konání se v jednotlivých městech liší. Většinou však jde o školy, kulturní centra, mateřská centra... Podrobné místo konání se dozvíte při předběžném přihlášení. Vždy se jedná o prostory, které jsou kapacitně dostačující pro všechny účastníky a která mají potřebné zázemí - abychom si mohli uvařit čaj, kávu, projít se...

 

Co se stane, když se přihlásím a nebudu moci přijít? Co když nebudu moci přijít na druhý den?

Pokud jste se přihlásili a zaplatili zálohu (která je nevratná - cca 500,- Kč, jak je i napsáno v průvodních dopisech) a nemůžete přijít, co nejdříve se mi ozvěte. Snažím se Vám vyjít maximálně vstříc a proto je možné si domluvit náhradní termín, popřípadě za sebe můžete poslat náhradu. Pokud se stane, že se Vám například udělá nevolno a nebudete moci druhý den přijít, můžete si po domluvě tento den také nahradit v jiném termínu.

 

Kolik bývá na kurzu účastníků?

Minimální počet účastníků je cca 5, maximální cca 20. 

 

Máte tipy na nějaké zajímavé publikace o kreslení, které by mi po kurzu pomohly dále se vzdělávat?

Ano, z českých knih Vám osobně doporučuji zejména tyto knihy:

- Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou - Betty Edwards (https://www.zonerpress.cz/kniha/volny-cas-kresleni/naucte-se-kreslit-pravou-mozkovou-hemisferou)

- Naučte se kreslit - Lidské tělo - Jan Feldstein (https://www.zonerpress.cz/kniha/volny-cas-kresleni/naucte-se-kreslit-lidske-telo)

- Naučte se kreslit zvířat - Christopher Hart (https://www.zonerpress.cz/kniha/volny-cas-kresleni/naucte-se-kreslit-zvirata)

- Malujeme květiny akvarelem od A do Z - Adelene Fletcherová

- Praktický průvodce - kreslení zátiší, Barrington Barber

- Velká škola kreslení - Barrington Barber

Ze zahraniční literatury pak doporučuji dle mého názoru nejlepší knihu - cvičebnici Betty Edwards: New Drawing on the Right Side of the Brain Workbook: Guided Practice in the Five Basic Skills of Drawing

- Drawing realistic textures in pencil - J. D. Hillberry

- Keys to drawing - Bert Dodson

 

 

Byla jsem na kurzu, ale mám další dotazy - nevím si rady s kreslením, zapomněla jsem nějaké informace, chci poradit s výběrem knih o kreslení...

V tomto případě není problém napsat na email p.zalesakova@chcikreslit.cz . Není vůbec vyjímkou, že účastníci posílají fotky kreseb s prosbou o radu. Odepisuji všem, pokud je to možné, do pěti dnů. Prosím Vás proto o trpělivost. Pokud neodpovím do týdne, pošlete mi prosím e-mail znovu.